Zabawki w terapii sensorycznej wspomagają jej efektywność - Motylek

Zabawki w terapii sensorycznej wspomagają jej efektywność

brak zdjęciaW wielu terapiach zabawki sensoryczne są kluczowe dla wspomagania rozwoju dzieci. Zabawki sensoryczne są wykorzystywane w terapii zarówno przez specjalistów terapeutów, jak i rodziców dzieci przy ćwiczeniach, które są prowadzone w domu. Terapia ze specjalistą daje dobre rezultaty. Ale znakomite wyniki można osiągnąć tylko poprzez regularne ćwiczenie w domu. Specjalista powinien dać rodzicom i opiekunom wskazówki jakie ćwiczenia powinni wykonywać z dzieckiem. Dużo ćwiczeń wymaga zastosowania konkretnych pomocy. Pomoc tą zapewniają zabawki sensoryczne. Działają one kierunkowo na sensorykę dziecka i pozwalają wzmocnić efekty terapii. Zabawki powinny być dobrane do dziecka - do wieku, sprawności, rodzaju terapii, celu terapii. Zaburzenia w integracji sensorycznej powinny być ćwiczone regularnie. Warto zainwestować w dobre zabawki sensoryczne, by wspierać rozwój dziecka od wczesnego dzieciństwa w sposób jak najbardziej profesjonalny i wartościowy.